Wnętrza:
łóżka, sofy, fotele, krzesła, szafy, stoły i kanapy oraz
fotele wypoczynkowe, krzesła biurowe i inne funkcjonalne meble

10 rad jak stworzyć praktyczną a zarazem zmysłową sypialnię

Jako, że sypialnia jest jednym z najintymniejszych miejsc w domu, powinna dawać uczucie relaksu i najwyższej jakości odpoczynek jej właścicielowi. W niej toczy się też pewien intymny obszar życia małżeńskiego. Warto więc zadbać aby sypialnia była praktyczna a zarazem zmysłowa. Architekci i lekarze wysuwają pewne postulaty przy tworzeniu sypialni, które sprawią , że będzie tą idealną. Powinniśmy zwrócić uwagę na 10 rzeczy:
1) Sypialnia miała by być najspokojniejszą częścią mieszkania a okna powinny wyglądać na tą cichszą i spokojniejszą stronę budynku.
2) Sypialnia wymaga dostępu do świeżego powietrza i częstego wietrzenia.
3) Nie należy ignorować tego, że łóżko musi być wysokiej jakości. Zanim się obejrzymy przyjdą do nas problemy zdrowotne, bezsenność i inne negatywne skutki niskiej jakości materacu i łóżka.
4) Nie należy używać zbyt żywych i pobudzających barw w sypialni. Wypróbujmy barwy takie jak biały, szary, jasna kawa. Omijamy barwy takie jak rudy, pomarańczowy, zielony i dużych kontrastów np. żółty w połączeniu z pomarańczowym.
5) Jeśli czytamy w sypialni, światło powinno być ustawione tak by nie przeszkadzało współmałżonkowi w snu. Najlepsze jest tu światło ścienne, boczne.
6) Gdy sypialnia znajduje się np. obok pokoju dziennego albo dziecięcego, postawmy szafę na sąsiadującej ścianie, aby służyła dodatkowo jako izolacja dźwięków.
7) Zainwestujmy w zwilżacz powietrza.
8) Minimalizujemy tekstylia, w których ukrywają się roztocza.
9) Bardzo praktyczna jest oddzielna łazienka dla sypialni.
10) Nie róbmy z sypialni składziku, jej przestrzeń ma charakteryzować ład.

Krzesła biurowe fotele

Oświetlenie sypialni
Oświetlenie sypialni ma bardzo duże znaczenie dla jej atmosfery i funkcjonalności. Musimy kierować się przy wyborze oświetlenia sypialni prawidłem, które mówi, że światło nie tylko ma znaczenie praktyczne ale także tworzy atmosferę i klimat...
Sypialnia i jej funkcje
Wydaje się, że zdefiniowanie funkcji sypialni jest bardzo proste i zbyteczne. OD dawien dawna wiadomo, że w sypialni się śpi. Do niedawna sypialnia była przedstawiana jako miejsce tabu, o którym nie mówiło się za wiele, służyło ono bowiem...
Pomysł na klimatyczną sypialnię
Każdy z nas (a właściwie prawie każdy) marzy o tym aby jego sypialnia była piękna i emanowała zmysłowością a także dawała wyjątkową atmosferę. Jak urządzić zmysłową sypialnię, która będzie pobudzać zmysły i dawać poczucie wyjątkowości?...

  • kinkiet zewnętrzny
  • http://www.slowik-okna.pl/blog/bramy-segmentowe-garazowe-roletowe-uchylne-kielce.html